duru centras logoKokybė ir profesionalus aptarnavimas

   

Kaip išsirinkti vidaus duris

Vidinės durys gali būti įvairių tipų: medžio masyvo, faneruotos, dažytos, laminuotos.

Taigi vidaus durų yra labai įvairių, jų kaina gali svyruoti nuo 100 litų iki kelių tūkstančių litų už komplektą. Durų kaina nusako jų kokybę.

Faneruotos durys – tokios, kai medžio drožlių plokštė yra dengiama faneruotės lakštu (kitaip natūraliu lukštu) karšto preso pagalba. Natūralus lukštas yra lakuojamas, taip išlieka natūrali medžio spalva, arba gali būti beicuojamas, taip išgaunamas norimas atspalvis, ir po to lakuojamas. Faneruotų durų tarnavimo laikas ilgas.

Rinkdamiesi faneruotas duris, labai atidžiai apžiūrėkite ar kokybiškos durys, ar užfaneruoti kraštai, ar detalės tiksliai sueina viena su kita. Dažnai natūralaus lukšto durys kompletuojamos su aukštos kokybės matiniu stiklu, kai matinė plėvelė yra įleista tarp dviejų stiklų. Tokį stiklą labai paprasta prižiūrėti (valyti).

Laminuotų durų viduje dažniausiai būna kartono korys, gali būti ir tuštumėta medžio drožlių plokštė. Varčios rėmas bei staktos gaminamos iš presuotos medžio dulkių plokštės.

Perkant laminuotas duris, reikėtų pasidomėti, kokios kokybės yra laminatas. Dažnai durų kaina priklauso nuo laminato kokybės.

Laminatai būna: laminatas folija, rifliuotas laminatas, PVC laminatas, laminatas – emalė.

Renkantis laminuotas duris, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, ar durų kraštai užlaminuoti. Pavyzdžiui: durų gamintojas „INVADO“ yra užpatentavęs durų krašto užlaminavimo technologiją, kai ištisinis laminatas užgaubia iš karto ir kraštą, ir susijungia vidinėje durų varčios užlaidos dalyje. Taip yra apsaugomas varčios kraštas.

Renkantis vidines duris, reikia pasidomėti ar vyriai yra reguliuojami, kas, esant nelygiai sienai, padeda teisingai sureguliuoti duris.

Vidinės durys WC patalpoms turėtų būti su WC spyna, tam atvejui, jei norite įmontuoti į varčią WC užsuktuką-spragtuką.

Vidaus durų staktos gali būti standartinės arba reguliuojamos (gaubiančios).

Standartinė stakta yra tam tikro, įmonės gamintojo nustatyto, pločio, angos apdailai užbaigti kalami arba klijuojami apvadai. Iš kitos pusės daroma vienokia ar kitokia apdaila.

Reguliuojamos durų staktos gali užgaubti nuo 7,5 cm iki 40 cm sienos storį, intervalas kas 2 cm. Reikia pamatuoti sienos storį, įvertinti galimus sienos pastorėjimus (pavyzdžiui, keramikinių plytelių paklijavimas 1,5 cm) ir pagal šį matmenį parinkti intervalą. Apvadai gaubiančiose staktose yra konstrukcijos dalis, kas leidžia gražiai, be papildomų darbų išbaigti sienos apdailą.

Tikimės, jog mūsų pasidalijimas patirtimi bus Jums naudingas.

Pagarbiai, UAB Durų centras